• Dla Babci i Dziadka

• Dla kogo ta laurka,

W słońcu, zieleni, chmurkach?

Dla kogo każda wnuczka,

Dla kogo każdy wnuczek,

Maluje dzisiaj kwiaty,

Przynosi upominek?

Dla kogo jest ten wierszyk,

I życzenia od dzieci?

Już wiecie?

Oczywiście!

Dla wszystkich Babć i Dziadków

Na świecie!

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka dzieci na świetlicy wykonały Babcię i Dziadka z płyty CD z użyciem materiałów plastycznych z recyklingu. Jeszcze raz ślemy serdeczne życzenia. Zdrowia, szczęścia i dużo uśmiechu:)

• Bezpieczne ferie zimowe

• Zbliżają się ferie zimowe, które są czasem wymarzonego przez wszystkie dzieci odpoczynku oraz zabaw i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. W związku z tym, odbył się apel pod hasłem „Bezpieczne ferie zimowe”. Dzieciom przypomniano, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie wypoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych oraz jakich zasad należy przestrzegać podczas zabaw na śniegu i lodzie.

Dodatkowo na świetlicy szkolnej przedstawiono dzieciom film edukacyjny o bezpiecznych i zdrowych zabawach zimowych, a prace wykonane przez świetliczaki zostały umieszczone na gazetce tematycznej na parterze pt; „Kodeks postępowania podczas ferii zimowych".

Życzymy wszystkim bezpiecznych i udanych ferii zimowych!!!

• Konkurs plastyczny "Zima jak z bajki"

• Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza dzieci w wieku od 7 do 10 lat do udziału w konkursie plastycznym online „Zima jak z bajki”, którego celem jest ukazanie magii zimy.

Forma pracy płaska, technika dowolna, format nie większy niż A4 (prace przestrzenne nie będą brane pod uwagę). Praca plastyczna powinna być efektem samodzielnej pracy dziecka.

Zdjęcia prac należy wysłać na adres mok.jz.konkurs@gmail.com, termin nadsyłania prac 18.01.2023 r. do północy.

Wyniki konkursu wraz z danymi laureatów (imię i nazwisko) zostaną podane do publicznej wiadomości 24.01.2023 r. na stronie internetowej MOK-u o godzinie 12:00. Laureaci konkursu o wygranej i sposobie odebrania nagród poinformowani zostaną telefonicznie lub mailowo.