• Warsztaty artystyczne i naukowe w naszej szkole

• Mamy nadzieję, że wakacyjny wypoczynek, letnie wędrówki i wspaniałe przygody dodają Wam sił, ponieważ w nowym roku szkolnym 2023/2024 czeka na Was wiele ciekawych zajęć. Szkoła otrzymała darowiznę z Fundacji JSW, którą przeznaczymy na organizację zajęć ceramicznych  oraz warsztatów naukowych. Będzie dużo zabawy i wiele ciekawych zajęć w szkole. Do zobaczenia po wakacjach!

• Wojewódzki trening sprawności syren alarmowych

Szanowni Państwo,

Informuję, że w dniu 1 sierpnia 2023 r. o godz. 1700 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 79. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Syreny alarmowe zostaną uruchomione z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jastrzębiu-Zdroju. W ramach treningu emitowany będzie - dźwięk ciągły trwający trzy minuty - oznaczający odwołanie alarmu.

Co należy zrobić

Proszę o rozpowszechnienie informacji o planowanym załączeniu syren wśród pracowników oraz zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo osób przebywających w danym dniu w rejonie syren alarmowych.

Dodatkowe informacje

W przypadku pojawienia się realnego zagrożenia na terenie województwa śląskiego o zasięgu ponadlokalnym, planowany trening zostanie odwołany.

• Bezpieczne wakacje

• Wakacje to okres, w którym jest czas na zabawę, relaks i drobne szaleństwa. Warto zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Najważniejsze zasady bezpiecznych wakacji:

1. Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz. Przekaż im także, o której godzinie zamierzasz wrócić.

2. Noś ze sobą numer telefonu do rodziców.

3. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.

4. Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni.

5. Nie rozmawiaj z obcymi.

6. Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał.

7. Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu.

8. Nie bierz słodyczy ani innych prezentów od obcych.

9. Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.

10. Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.

12. Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.

13. Pamiętaj o ochronie przed słońcem. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem.

14. Zadbaj o właściwy ubiór – strój z elementami odblaskowymi i kask ochronny podczas jazdy na rowerze.

15. Uważaj na rośliny, których nie znasz. Niektóre jagody, liście czy grzyby są trujące.

16. Nie rozpalaj ogniska w lesie.

17. Nie oddalaj się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach łatwo się zgubić.

18. Nie baw się z obcymi zwierzętami. Nawet przyjaźnie wyglądający pies czy kot może Cię ugryźć, gdy spróbujesz go pogłaskać.

19. Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz.

20. Pamiętaj o numerach alarmowych. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.

• Rozstrzygnięcie konkursów

• Już po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w konkursie „SKO w Banku Spółdzielczym Jutra”. Nasza szkoła zdobyła 3 miejsce. Uczniowie, którzy systematycznie oszczędzali w SKO otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu- Zdroju.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Opiekunem SKO była Pani Joanna Nowak

14 czerwca 2023 r. odbył się coroczny KONKURS WIEDZY O SZKOLE I PATRONIE. Udział w nim wzięło 11 uczniów. Laureatkami konkursu zostały:

I miejsce: Amelia Golba z klasy 3b

II miejsce Łucja Wawreczko z klasy 3b

III miejsce: Wiktoria Goik z klasy 3b

wyróżnienie: Maja Wenglorz z klasy 3a

Gratulujemy! Organizatorami konkursu były Pani Maria Krupa oraz Pani Oliwia Nowak

I Miejski Konkurs wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym rozstrzygnięty. Konkurs zorganizowany został w Jastrzębiu-Zdroju przez SP nr 14 wraz z Komendą Miejską Policji w Jastrzębiu-Zdroju oraz Strażą Miejską w Jastrzębiu-Zdroju. W trakcie konkursu uczniowie I-III musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego. Nasi reprezentanci otrzymali gadżety odblaskowe, worki-plecaki i dyplomy uczestnictwa. Gratulujemy wyśmienitej wiedzy w zakresie przepisów ruchu drogowego!

• Tydzień Kolorów

• Zabawa polegała na tym, że każdego dnia tygodnia dzieci ubierały się w konkretny kolor (wystarczyło mieć akcent danego koloru w ubiorze). Poniedziałek został zdominowany przez kolor biały, we wtorek zagościła czerwień, środa została zdominowana przez kolor żółty, czwartek był na niebiesko, piątek to był dzień koloru zielonego.