• XV MIEJSKI KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

• 7 czerwca 2023 r. zakończył się tegoroczny XV Miejski Konkurs Pięknego Czytania. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczestnik zobowiązany był do przeczytania fragmentu tekstu wybranego przez jury. Komisja  oceniając czytanie zwracała uwagę na płynność, poprawność, wyrazistość oraz tempo czytania. W drugim etapie było sprawdzenie u dzieci umiejętności czytania ze zrozumieniem. Uczniowie na podstawie przeczytanego tekstu odpowiadali na pytania do tekstu. Suma punktów z dwóch etapów zdecydowała, kto został laureatem w konkursie.

I miejsce - Anna Pyzik z SP 10

II miejsce - Amelia Golba z SP 21

III miejsce ex equo - Jan Świąder z SP 12 oraz Witold Lebioda z SP 15

wyróżnienie -  Lena Pełka z SP 13

Znamy również laureatów V Miejskiego Konkursu Pięknego Pisania "Mistrz Kaligrafii".

Komisja konkursowa w składzie:

1. Urszula Słyk - doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej

2. Mariola Gawęda - bibliotekarz, kierownik Filii nr 9

3. Marzena Stylok - bibliotekarz, pedagog szkolny

Podczas obrad Komisja wyłoniła dwóch Mistrzów Kaligrafii:

1. Róża Góra z SP 21

2. Antonina Guzowska z SP 4

oraz vice Mistrza Kaligrafii Nikola Leksa z SP 3

Przyznano również trzy wyróżnienia:

1. Zuzanna  Marzec z SP 6

2. Lilianna Czaja z SP 15

3. Weronika Ficek z Sp 18

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursach, a laureatom serdecznie gratulujemy!

• Uwaga!!! Uczniowie klas II -III

• Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Konkursie Wiedzy o Szkole i Patronie.
            Informacje dotyczące szkoły oraz Patrona są dostępne w zakładce: O szkole -> Patron i Tradycje
            Test dla uczniów II - III odbędzie się 14 czerwca 2023 r.

Organizatorzy: Maria Krupa, Oliwia Nowak

• Z wizytą w Straży Pożarnej

• 2.05.2023r. nasi uczniowie wybrali się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju. Na dzieci czekały same atrakcje. Miały okazję zobaczyć wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, zapoznać się ze sprzętem gaśniczym. Strażacy  zademonstrowali  zasady  udzielania  pierwszej  pomocy   w  nagłych  wypadkach. Przypomnieli w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną i pod jaki numer zadzwonić. Wycieczka pozostanie na pewno na długo w pamięci naszym uczniom.

• Dzień Dziecka

• Dnia 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole zostały zorganizowane zawody sportowe m. in. biegi na czas, skok dal z miejsca, rzut piłką lekarską, tor przeszkód. Były też zawody w skakaniu na skakankach. Po zakończeniu zawodów dzieci otrzymały pizzę i soczki. Na koniec odbyło się wręczenie upominków wszystkim dzieciom. Nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Wszyscy stwierdzili, że Dzień Dziecka w naszej szkole był bardzo udany! :)

• Szkolny Konkurs Pięknego Czytania rozstrzygnięty!

• Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas III został rozstrzygnięty. Naszą reprezentantką szkoły będzie Amelia Golba z klasy 3b.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a Amelii życzymy powodzenia! :)

• Wycieczka dwudniowa klas trzecich

• 25 i 26 maja klasy trzecie były na wycieczce w Wieliczce i w Krakowie. Muzeum Kopalni Soli zrobiło na nich duże wrażenie. Uczniowie byli tam pierwszy raz. Z ochotą pokonali 380 schodów prowadzących w dół. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o tym miejscu. Ci którzy, nie wierzyli, że są w kopalni soli, mogli polizać ściany. Drugiego dnia zwiedzaliśmy Kraków zaczynając od Ogrodów Doświadczeń. To było bardzo interesujące, mogli eksperymentować na wielu modelach edukacyjnych w plenerze, a na koniec zjechać na torze saneczkowym. Zobaczyli też Rynek Główny, Kościół Mariacki i Sukiennice, a także usłyszeli hejnał. Obserwowali miasto z wieży Barbakanu. Zobaczyli też ogromny zamek Wawel, a także Smoka Wawelskiego. Wycieczka zakończyła się spacerem nad Wisłą. Wszystkim się bardzo podobało i chętnie pojadą tam jeszcze raz. Przypominać im o wycieczce będą liczne pamiątki, które zakupili.

Za zorganizowanie wycieczki dziękujemy Pani Malwinie z biura podróży Alabama, która kiedyś uczęszczała do naszej szkoły.