• Wydarzenia kulturalne w naszym mieście

• Zapraszamy do udziału w najbliższych wydarzeniach kulturalnych i sportowych w Jastrzębiu-Zdroju

18-19.05. Festiwal Żelaznego Szlaku link

18.05. Pressingowa Petarda link

24.05. Koncert Michała Bajora link

26. 05. X Jastrzębski Bieg Kobiet, VIII Marsz Nordic Walking link

26.05. Piknik w kurorcie link

01.06. Industriada link

02.06. Dzień Roweru (trwają zapisy) link

07-09.06. Dni Miasta link

13.06. Pierwszy koncert Towarowa Live link

30.06 Kulturalny Open Space link

• Instytut Dziedzictwa i Dialogu - Łaźnia Moszczenica

• Zostań wolontariuszem i twórz duże projekty kulturalne

Włącz się w organizację największych imprez

Imprezy plenerowe, koncerty ogólnopolskich gwiazd i mniejsze inicjatywy kulturalne – wachlarz projektów, w których organizacji możesz uczestniczyć jako wolontariusz Łaźni Moszczenica jest naprawdę szeroki. Zgłoś się i dowiedz się co oferujemy.

- To idealna okazja by zdobyć doświadczenie, które będzie czymś więcej, niż papierkiem. Przed nami INDUSTRIADA, koncerty młodych artystów sceny alternatywnej, duży festiwal rockowy, największa impreza tego lata - Carbonalia i wiele innych działań. Pracy jest sporo, ale satysfakcji również. Wierzymy, że możemy być dla siebie nawzajem wsparciem – zachęcają pracownicy Instytutu.

Aby zgłosić chęć współpracy wypełnij formularz: https://forms.gle/yJWvQKNogViyzLhb6 Do wolontariatu zachęcamy nie tylko młodzież – jesteśmy otwarci na każdego. Pierwszy nabór trwa do końca maja. W razie pytań piszcie na kreatywni@laznia.jastrzebie.pl lub dzwońcie pod numer 532220088. Czekamy na Was!

• Polskie majowe święta.

• W poniedziałek 6 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony świętom majowym: Święto Pracy, Święto Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowali uczniowie klasy trzeciej wraz  z wychowawcą. Dzieci z uwagą wysłuchały pięknie recytowanych wierszy i patriotycznych piosenek.

1 maja obchodzona była również 20 rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Temat ten był poruszony na lekcjach oraz na zajęciach świetlicowych pod hasłem "Poznajemy kraje Unii Europejskiej". Dzieci przez cały tydzień uczestniczyły w zabawach i zajęciach plastycznych, w czasie których kolorowały flagi państw zonkowskich, wyszukiwały i wypisywały nazwy tych państw oraz ich stolic.

• Flaga Unii Europejskiej

• Flaga europejska jest symbolem nie tylko Unii Europejskiej, ale również jedności i tożsamości Europy w szerszym znaczeniu.

Na fladze przedstawiony jest okrąg złożony z dwunastu złotych gwiazd na błękitnym tle. Gwiazdy symbolizują jedność, solidarność i harmonię między narodami Europy.

Krąg gwiazd jest symbolem jedności, a ich liczba nie zależy od liczby państw członkowskich.

Flaga Unii Europejskiej powstała z inspiracji chrześcijańskiej. Sam Arsène Heitz – twórca flagi -  przed śmiercią wyznał, że inspiracją dla niego był wizerunek Matki Boskiej, która według jednej z interpretacji jest przedstawiona w Apokalipsie św. Jana na lazurowym tle, a jej głowę okala 12 gwiazd.