• Nasi mali artyści ...

• W czasie przedświątecznym nasi mali aryści na dodatkowych zajęciach plastycznych oraz na zajęciach świetlicowych stworzyli piękne wielkanocne jajka-kartki i koszyczki. Zabawy i radości przy tworzeniu było co nie miara.

• Rozstrzygnięcie konkursów.

• W przedświąteczną środę na apelu zostały przedstawione wyniki konkursów, które odbyły się w ostatnim czasie w naszej szkole.

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i drobnymi upominkami. Gratulujemy wszystkim biorącym udział w konkursach :)

• Wielkanocny kiermasz świąteczny.

• W poniedziałek 25 marca odbył się w naszej szkole tradycyjny już wielkanocny kiermasz świąteczny. Przygotowane przez naszych uczniów świąteczne dekoracje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, Wszystkie ozdoby znalazły nowych właścicieli. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom.

• Dzień bez plecaka.

• Dzień bez plecaka to taki wyjątkowy dzień, kiedy uczniowie do szkoły przychodzą bez szkolnych plecaków. Swoje podręczniki, zeszyty i inne przybory szkolne dzieci przyniosły zapakowane w przeróżny i pomysłowy sposób. Dzień bez plecaka był również sposobem na przywitanie kalendarzowej wiosny.

Cieszymy się, że nasze dzieci mają ciekawe pomysły :)

• Pierwszy Dzień Wiosny.

• Z okazji nadejścia kalendarzowej wiosny, uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawcą przygotowali krótkie przedstawienie. W czasie występu usłyszeliśmy pięknie wyrecytowane wiersze oraz wyśpiewane z zaangażowaniem wiosenne piosenki. Na zakończenie występu uczniowie rozwiązywali zagadki.

Dziękujemy za wprowadzenie do pięknej pory roku, jaką jest wiosna.

• Dzień Kolorowej Skarpetki

• 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Zakładając tego dnia kolorowe skarpetki (nie do pary) okazujemy swoją otwartość wobec odmienności ludzi, budujemy świadomość oraz poczucie wrażliwości i tolerancji wobec wszystkich osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Społeczność naszej szkoły dołączyła dzisiaj do obchodów tego szczególngo dnia. Dzieci na znak tolerancji i wrażliwości w stosunku do osób z Zespołem Downa i  ich rodzin załozyły kolorowe skarpetki i wysłuchały krótkiej pogadanki na ten temat.

• Konkurs plastyczny "Wielkanocna kartka".

• Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkolnym konkursie plastycznym "Wielkanocna kartka". Na konkurs wpłynęło 19 prac. Wszystkie prace wykonane są bardzo starannie. Po burzliwej dyskusji komisja zdecydowała wszystkie prace wyróżnić i nagrodzić. Gratulujemy pomysłowości wykonania prac :)

• Pasowanie na czytelnika.

• Nasi uczniowie klasy pierwszej zostali prawdziwymi czytelnikami biblioteki szkolnej :)

Pani Ula podczas pasowania  wręczyła dzieciom książki, które biblioteka szkolnqa otrzymała w ramach wsaprcia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

• Owady dla odważnych - warsztaty naukowe

• Trzecia część warsztatów naukowych już za nami. W piątek 8 marca Panie z Uniwersytetu Rozwoju w Katowicach przybyły do nas w bardzo ciekawym towarzystwie - owadów. Poznaliśmy wiele ciekawostek o owadach, nauczyliśmy się podziału owadów na "owady pożyteczne" i "owady  - insekty". Poznaliśmy znaczenie wyrazu entomologia oraz mieliśmy okazję zaprosić patyczaki do spaceru po naszych rękach.Było ciekawie i wesoło!