• Zaproszenie na Industriadę

• Szanowni Państwo,

już 3 września odbędzie się pierwsza w naszym mieście Industriada. Dzięki staraniom Łaźni Moszczenica obiekt ten, jako jeden z siedmiu na Śląsku, otrzymał status „obiektu zaprzyjaźnionego” Szlaku Zabytków Techniki. To dzięki temu będziemy mogli uczestniczyć w Festiwalu Szlaku Zabytków Techniki w Jastrzębiu-Zdroju.

Program Industriady jest bardzo zróżnicowany. Najważniejszym punktem imprezy będzie koncert Orkiestry Adama Sztaby, na którym zaśpiewają… mieszkańcy naszego miasta i województwa. Właśnie trwa casting na wokalistów (aby wziąć udział należy wysłać film z wykonaniem dowolnej piosenki w języku polskim – szczegóły na facebooku @LazniaMoszczenica) którzy 3 września wystąpią na scenie z wybitnym dyrygentem.

Na uczestników czeka też wyjątkowe starcie kulinarne, śląska biesiada, opowieść o historii śląskich zabawek a także zwiedzanie z przewodnikiem kultowym „ogórkiem” i autosanem. Będzie okazja do sentymentalnej podróży w przeszłość dzięki wystawom starych fotografii miasta, budowy kopalni Moszczenica i strajków oraz seansowi kronik filmowych.

Jestem przekonana, że wydarzenie przypadnie Państwu do gustu i na stałe wpisze się w harmonogram jastrzębskich wydarzeń. Serdecznie zapraszam!

Pełen program imprezy znajdą Państwo na plakacie.

Anna Hetman
            Prezydent Miasta

• 1 września 2022r. - rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Dzieci rozpoczynające naukę w klasie pierwszej wraz z rodzicami zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia roku szkonego o godzinie 9:00. Uczniów klasy drugiej oraz klas trzecich zapraszamy na rozpoczęcie o godzinie 10:00.

W niedzielę 4 września 2022r. o godzinie 12:00 zapraszamy wszystkich naszych uczniów, absolwentów oraz  przyjaciół  Szkoły, na Mszę św. z okazji JUBILEUSZU TRZYDZIESTOLECIA.