• Odwiedziny przedszkolaków

• W środę 29 marca mury naszej szkoły odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 16 im. Misia Uszatka. Klasa I przygotowała przedstawienie pt.: "Witaj Wiosno!"  Po przedstawieniu odbyły się zabawy ruchowe. Dzieci zwiedziły szkołę m.in świetlicę, sale lekcyjne oraz gabinet Pani Dyrektor. Na zakończenie mali goście otrzymali słodkości wraz z drobnymi upominkami. Mamy nadzieję, że wielu z nich powróci do nas we wrześniu - już jako uczniowie klasy pierwszej.

• Wycieczka do Funzeum w Gliwicach

• 24 marca 2023 r. klasy I, II, i III a i III b pojechały na wycieczkę do ”Funzeum - muzeum światła i koloru” w Gliwicach. Uczniowie szli ścieżką edukacyjną dotyczącą światła i koloru prowadzoną przez przewodnika. Odbyły niezwykłą podróż przez poszczególne kolory, sprawdzały ciepłotę swojego ciała. Uczestniczyli w warsztatach interaktywnych, w których każde dziecko miało za zadanie pokolorować zwierzątko, które później zostało ożywione i można je było zobaczyć w ruchu na wielkiej ścianie.  No i na koniec - kraina zabawy, gdzie czekały na naszych uczniów niezliczone interaktywne i niepowtarzalne eksponaty. W Funcafe mogli odpocząć, zjeść ciastko, hot – doga, wypić lemoniadę lub granitę. Natomiast w Funshopie mogli zakupić wyjątkową pamiątkę. Dzieci przeżyły niezapomniane chwile, świetnie się bawiły łącząc naukę z zabawą.

• Rekolekcje wielkopostne

• Rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły rozpoczną się 27 marca, a zakończą 28 marca. W tych dniach nie ma zajęć szkolnych.

Poniedziałek 27 marca 2023 r.
            9:50 zbiórka pod szkołą, przejście do kościoła z wychowawcami klas
            11:00 powrót dzieci do domu lub na świetlicę

Wtorek 28 marca 2023 r.
            9:50 zbiórka pod szkołą, przejście do kościoła z wychowawcami klas
            11:00 powrót dzieci do domu lub na świetlicę

Świetlica według planu

7.00 - 8.00 i 11.30 - 15.45

• Przedstawienie z okazji Pierwszego Dnia Wiosny

• 21 marca klasa I wystąpiła przed społecznością szkolną w przedstawieniu z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Pierwszaki w przepięknych, wiosennych strojach śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Było bardzo wesoło i kolorowo. Wierzymy, że wiosna posłucha uczniów i w końcu zagości u nas na dobre! :)

• Budżet Obywatelski

• Do 21 marca można zgłaszać wnioski w ramach Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego. Na realizację zwycięskich projektów w roku 2024 miasto przeznaczy kwotę w wysokości 3 000 000 zł, z czego 600 000 zł przeznaczone zostanie na zadanie ogólnomiejskie, a 2 400 000 zł na projekty osiedlowe/sołeckie.Każdy mieszkaniec, w tym osoby niepełnoletnie - może złożyć dwa wnioski: jeden na realizację zadania ogólnomiejskiego i jeden na realizację zadania osiedlowego lub sołeckiego.Wszelkie informacje o Jastrzębskim Budżecie Obywatelskim znajdują się na stronie internetowej miasta www.jastrzebie.pl. Informacji udziela także Wydział Dialogu Społecznego Urzędu Miasta.

• Góra Grosza - podsumowanie akcji

• W naszej szkole zakończyła się XXIII edycja ogólnopolska akcja „Góra Grosza” organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci i rodzin. W tej edycji zbiórki udało się zebrać 7 kilogramów monet o łącznej wartości 123 zł 35 gr. Dziękujemy wszystkim za wsparcie tegorocznej akcji.

• 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika

• W lutym obchodziliśmy 550 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, dlatego też było głośno w naszej świetlicy o człowieku, który był autorem teorii heliocentrycznej. Uczniowie z tej okazji przygotowali wystawę o astronomie. Obejrzeli krótkie filmiki edukcyjne o uczonym i Układzie Słonecznym. Na zakończenie odbył się teleturniej z wiedzy.