• Życzenia z okazji Dnia Mamy

• ,,Są miliony gwiazd na niebie

Tysiące kwiatów kwitnie na ziemi

Ale jest tylko jedna, jedyna

- moja MAMA…”

W tym szczególnym dniu, Dniu Matki

życzenia zdrowia, spokoju i zadowolenia  ze swoich pociech,

wszystkim Mamom naszych uczniów

składa cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 21

Wszyscy uczniowie wykonali dla swoich mam prezenty – serca, kwiatki. Oczywiście prezenty przygotowane przez uczniów na Dzień Matki zostały własnoręcznie wykonane z osiki na warsztatach podczas wycieczki szkolnej. Jeszcze raz Wszystkiego Najlepszego dla wszystkich Mam!

• Wycieczka do Osikowej Doliny

• 23 maja 2023 r. uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Osikowej Doliny w Kozich Głowach. Na początku dzieci obejrzały film edukacyjny, z którego dowiedziały się wiele ciekawostek na temat osiki-topoli. Potem uczniowie zostali podzieleni na grupy i uczestniczyły w warsztatach. Wykonały osikowe ozdoby - serca i kwiatki. Każdy spróbował z niewielką pomocą heblować drewno, a powstałe wiórki dzieci mogły zabrać i wykorzystać do swoich ozdób. Po zakończeniu warsztatów dzieci kupowały pamiątki w sklepiku - kolczyki, języki, aniołki, Minionki itp. Wszystko oprócz kolczyków było zrobione z osiki. Na koniec pobytu w Osikowej Dolinie był smaczny obiad i czas na zabawy na świeżym powietrzu w ogrodzie. Wycieczka była bardzo udana, wszyscy wrócili zadowoleni, każdy z ozdobami zrobionymi przez siebie i zakupionymi osikowymi pamiątkami.

• V Miejski Konkurs w Pięknym Pisaniu "Mistrz Kaligrafii"

• W piątek, 19 maja br. w naszej szkole odbył się V Miejski Konkurs Pięknego Pisania o tytuł Mistrza Kaligrafii. Konkurs skierowany był do uczniów klas II i miał na celu rozpowszechnianie wśród dzieci sztuki kaligrafii – umiejętności starannego i estetycznego pisania.

W konkursie wzięło udział 11 szkół podstawowych z miasta Jastrzębie - Zdrój. Naszą szkołę reprezentowała Róża Góra. Zadaniem uczestników było odwzorowanie szlaczków według wzoru oraz przepisanie fragmentu tekstu.

Rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie mistrza kaligrafii dokona komisja, a uroczyste wręczenie nagród wraz z wyróżnieniami dla uczestników odbędzie się 7 czerwca.

• Eliminacje szkolne do Miejskiego Konkursu w Pięknym Czytaniu

• W dniu 17.05.2023 r. odbył się Szkolny Konkurs  Pięknego Czytania dla klas III, który był również eliminacjami do Miejskiego Konkursu Pięknego Czytania organizowanego przez nasza szkołę.

W konkursie mogli  brać udział wszyscy uczniowie klas III.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczestnik zobowiązany był do przeczytania fragmentu tekstu wybranego przez jury. Komisja  oceniając czytanie zwracała uwagę na płynność, poprawność, wyrazistość oraz tempo czytania. W drugim etapie było sprawdzenie u dzieci umiejętności czytania ze zrozumieniem. Uczniowie na podstawie przeczytanego tekstu odpowiadali na pytania do tekstu. Suma punktów z dwóch etapów zdecydowała, kto będzie nas reprezntował w MIEJSKIM KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA.

Zwyciężczynią została AMELIA GOLBA z klasy IIIb!

GRATULUJEMY AMELII I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW W KONKURSIE MIEJSKIM, który odbędzie się już 7 czerwca!

• Projekt edukacyjny - Zdrowo jem, więcej wiem!

• W naszej świetlicy szkolnej realizowany był projekt Fundacji BOŚ „Zdrowo jem, więcej wiem!” pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP – Agaty Kornhauser-Dudy.

Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów szkodliwych dla zdrowia.

Na zajęciach wprowadzających w świetlicy uczniowie poznali Piramidę Dobrego Żywienia oraz oglądały krótkie filmy edukacyjne. Dzieci, w swobodnej dyskusji wymieniały się propozycjami, na temat jedzenia śniadań w swoim domu oraz robienia zakupów z rodzicami. Przedstawiały propozycje, co możemy jeść na śniadania. Prezentowały swoje prace „Moje śniadanie”, a z prac powstała „Księga Śniadaniowa” z przepisami, którą wszyscy chętnie oglądaliśmy i wymienialiśmy się swoimi spostrzeżeniami.

Kolejnym etapem projektu było zorganizowanie konkursu plastycznego "Nie marnuj jedzenia". Podczas zajęć poruszyliśmy temat marnowania jedzenia i sposobów zapobiegania czyli planowaniu  posiłków i robienia  zakupów. Nasi uczniowie najchętniej tworzyli i wymyślali przepisy, do których można wykorzystać nadwyżki z lodówki. Dzieci zaprezentowały plakaty i hasła promujące, które wykonały w ramach projektu.

Na zakończenie projektu zrobiono wystawę z prac dotyczącą zasad komponowania zdrowego posiłku. W materiale na wystawie pojawiły się ciekawe i zabawne wierszyki, których celem było zachęcenie do zdrowych nawyków żywieniowych.

Łucja Wawreczko z klasy IIIb została zwyciężczynią pierwszego etapu projektu na najlepszy przepis śniadaniowy, Barbara Sawicka z klasy IIIa zaprojektowała najładniejszą okładkę na Księgę Śniadaniową, zaś Oskar Ceglarek, Fabian Walica, Lena Pochyła z klasy Ia stworzyli najciekawszy plakat pt.: "Nie marnuj jedzenia!" Zwycięzcy otrzymali drobne upominki. Mamy nadzieję, że projekt dał sporą porcję wiedzy i będą się nią dzielić ze swoimi najbliższymi.

• Zaproszenie na koncert

• Pani Katarzyna Krzystolik menadżer Sali Koncertowej PSM w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na koncert w wykonaniu muzyków z Orkiestry Historycznej 20.05.2023 o godz. 18:00.

Wstęp bezpłatny dla wszystkich chętnych do pobrania wejściówki w portierni Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju.

• Jubileuszowe Talent Mam

• Pani Inspektor Wydziału Edukacji Katarzyna Wolińska zaprasza do udziału Jubileuszowego Talent Mam. Młodzież naszego miasta rywalizować będzie w trzech kategoriach - taniec, śpiew i gra na instrumencie. Wszystkie szczegóły można znaleźć w linku zamieszczonym niżej (również tam do pobrania regulamin wydarzenia oraz karty uczestnictwa).

Zgłoszenia do Jubileuszowego Talent Mam można składać do 19 maja