• Wigilie klasowe

• 22 grudnia w naszej szkole odbyły się „Wigilie klasowe” czyli spotkania przedświąteczne. W tym uroczystym dniu wszystkie klasy wraz z Panią Dyrektor Krystyną Czernachowską oraz wychowawacami klas odśpiewały wspólnie kolędy na sali gimnastycznej. Następnie udaliśmy się do klas, gdzie dzieliliśmy się opłatkiem i życzyliśmy sobie spłnienia marzeń. Raczyliśmy się pysznymi ciastami, babeczkami i innymi smakowitościami przygotowanymi dla nas przez rodziców. Wszyscy poczuli atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji Wigilii klasowych.

• Kiermasz świąteczny

• Mikołajki w naszej szkole

• 6 grudnia, czyli Mikołajki to dla uczniów jeden z najprzyjemnieszych dni w całym roku szkolnym. Zgodnie z tradycją wszystkie dzieci spotkały się ze Świętym Mikołajem, od którego otrzymali przeróżne słodkości. Było dużo radości i wrażeń. Przejęte i uśmiechnięte minki potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.

• Apel z okazji Dnia Górnika

• 5 grudnia 2022 r. społeczność szkoły uczestniczyła w apelu przygotowanym przez klasę 2a z okazji Dnia Górnika. Na uroczystym apelu byli również obecni rodzice - górnicy czynni zawodowo jak również emeryci, w tym dziadkowie. Wierszykami i piosenkami dzieci wyraziły szacunek i uznanie dla ciężkiej pracy górnika.

Wszystkim przybyłym na apel górnikom Pani Dyrektor Krystyna Czernachowska z wychowawczynią klasy 2a Marią Stybel złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji góniczego święta. Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały tradycyjne "sto lat..." i zostały wręczone górnikom słodkie upominki wraz z laurką z życzeniami.

• Wyjazd na przedstawienie teatralne "Królowa Śniegu"

• 1 grudnia 2022 r. odbyła się wycieczka do Katowic. W Teatrze Ateneum uczniowie obejrzeli spektakl "Królowa Śniegu", który opowiada o wzruszającej historii, nieustającej walce dobra ze złem, o sile przyjaźni, wierności i poświęcenia. Piękne stroje, efekty świetlne i dźwiękowe oraz kunszt aktorski nagrodzone zostały gromkimi brawami. Kolejnym punktem wycieczki był rynek, gdzie odbywał się Jarmark Bożonarodzeniowy. Rynek przypominał bajkową scenerię. Przy pięknej katowickiej choince dzieci robiły zdjęcia. Uczniowie podziwiali świąteczne dekoracje. Tam też zrobili drobne zakupy. Wszyscy poddaliśmy się wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Po udanych zakupach, w dobrych nastrojach udaliśmy się do autokaru.

Bilety do teatru z okazji Mikołaja ufundowała Rada Rodziców.

• Szkolny kalendarz adwentowy

• Już powoli zaczyna się okres przygotowań świątecznych. Z tego powodu powstał w naszej szkole kalendarz adwentowy, w którym znajdują się zadania. Wykonując każdego dnia zadanie uczniowie przybliżają się i odkrywają prawdziwą magię świąt. Poznają tradycje, uczą się dostrzegać drobne szczegóły i detale ważne w tym pięknym czasie.