• Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25.11 obchodziliśmy w szkole Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do szkoły swoje misie. Uczniowie zostali zapoznani z historią obchodów dnia i wspólnie rozwiązywali quiz dotyczący kultowych misiów.

• Zabawa andrzejkowa

Dnia 23.11 w naszej szkole obyła się zabawa andrzejkowa. Na sali gimnastycznej dzieci tańczyły oraz uczestniczyły w różnych zabawach. Dziękujemy za udział w imprezie😊

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• 20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.  W tym dniu odbyły się rozmowy w klasach na temat praw dzieci. Wszyscy chętnie uczestniczyli w dyskusji. Akcja była prowadzona pod patronatem UNICEF-u. Dzieci w tym dniu ubrane były na niebiesko. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie😊

• Zakończenie akcji: ,,Fundacja Pomóż i Ty".

• Na początku listopada zakończyliśmy akcję dla Fundacji Pomóż i Ty. W tym roku zbieraliśmy na leczenie dla     9- letniej Patrycji. Łącznie ze sprzedaży kalendarzyków uzbieraliśmy 125zł. Bardzo dziękuję za okazane serce :)

• Konkurs Bożonarodzeniowy

Stwórz najładniejszą ozdobę świąteczno – choinkową, najciekawszy kalendarz lub wianek adwentowy.

Organizatorem konkursu jest Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu Zdroju.

Każda praca powinna być podpisana na dołączonej kartce w następujący sposób: imię i nazwisko, numer szkoły, klasa, telefon.

Prace proszę dostarczyć na świetlicę do dnia 07.12.2022r.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 17.12.2022r. o godzinie 16.00 podczas Jarmarku Świątecznego, który odbędzie się na parkingu obok Kina ,,Centrum”.

• Apel z okazji Święta Niepodległości

• W dniu 10 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się uroczysty apel dla klas 1-3. Uczniowie klasy 3a pod kierunkiem Pani Joanny Łozowskiej przygotowali i przedstawili montaż słowno-muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości. O 11.11 wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn dołączając tym do ogólnopolskiej akcji przeprowadzanej we wszystkich szkołach. Na zakończenie apelu zostały wręczone dyplomy i nagrody podsumowujące konkurs plastyczny "Walka z nałogiem".

Dziękujemy uczniom i wychowawczyni klasy za przygotowanie dzisiejszej uroczystości.

Życzymy radosnego i przyjemnego świętowania 11 listopada!

• Wyjście do Miejskiego Ośrodka Kultury na Lekcję w Kinie pt.: "Więc chodź narysuj mój świat - jak powstają filmy animowane"

• Dnia 9.11.2022r. uczniowie z naszej szkoły odwiedzili Kino Centrum, w którym mogli uczestniczyć w lekcji pod hasłem „Więc chodź, narysuj mój świat - jak powstają filmy animowane”. Lekcja była prowadzona przez zawodowego aktora. Dzieci dowiedziały się, jak powstawały pierwsze filmy animowane i jak ożywić postać z bajki. Miały również możliwość narysowania postaci Urwisa pod kierunkiem Pana prowadzącego. Po twórczej pracy obejrzeli film animowany "Urwis".

Wycieczka była bardzo udana i na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci.

• XXIII edycja akcji Góra Grosza

Od 10.11.20122 do 28.02.2023 trwa akcja Góra Grosza. Zbieramy na terapie, rehabilitację. Wszystkie pieniążki zostaną wysłane do Towarzystwa Nasz Dom. Monety proszę przynosić na świetlicę.  Dziękujemy wszystkim darczyńcom 😊

• Dzień Postaci z Bajek

• 5 listopada obchodzimy Dzień Postaci z Bajek. W naszej szkole to wydarzenie odbyło się 7.11.2022r. Dzieci przebrały się za postacie z twórczości Marii Konopnickiej. Uczniowie spisali się na medal 😊 Dzieciaczki doskonale zaprezentowały się jako bohaterowie książek, wierszy Marii Konopnickiej. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie😊

• Pasowanie na pierwszoklasistę

• 28.10.2022r. w Szkole Podstawowej nr 21 odbyła się niezwykła uroczystość. Niezwykła nie tylko dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, czy przybyłych tego dnia do szkoły rodziców lecz przede wszystkim niezwykła i niezapomniana właśnie dla naszych uczniów, którzy przeszli pasowanie na pierwszoklasistę. Dzieci z klasy pierwszej przystrojone w piękne, galowe stroje wspólnie zaprezentowały krótki program artystyczny. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było pasowanie przez Panią Dyrektor Szkoły Krystynę Czernachowską  słownikiem, którego autorem jest Patron naszej szkoły. Był to "Słownik Ojczyzny Polszczyzny". Następnie "świeżo upieczeni" uczniowie zostali przywitani przez Samorząd Uczniowski. Zostali również przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej, podczas której odbyło się Pasowanie na Czytelnika przez Panią Marzenę Stylok. Na zakończenie zostały rozdane upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

• Walka z nałogiem - rozstrzygnięcie konkursu:)

• Nasi uczniowie musieli zmierzyć się z trudnym tematem konkursu: ,,Walka z nałogiem”. Trzeba przyznać, że poradzili sobie doskonale😊 Po burzliwej naradzie komisja uznała, że wszystkie prace zostaną nagrodzone. Serdecznie gratulujemy 😊 Oto finaliści:

Fabian Walica 1a

Maja Wenglorz 3a