22 kwietnia obchodzimy najpopularniejsze i najważniejsze na świecie święto ekologiczne – Dzień Ziemi! To wydarzenie, obok którego nie powinniśmy przechodzić obojętnie, wręcz przeciwnie. Niech prace klasy 1b będą dla nas refleksją do tego, aby przypomnieć sobie jak ważna jest przyroda, która nas otacza, a to my jesteśmy częścią tej przyrody, więc dbajmy o nią!
Dzień Ziemi
- 7
22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi
Wybieramy Osobowość Roku 2020
Z wielką radością informujemy, że Pani Aurelia została nominowana do tytułu Osobowości Roku 2020 w kategorii Działalność społeczna i charytatywna. Zapraszamy do głosowania!
https://dziennikzachodni.pl/p/kandydat/aurelia-golda%2C1924677/
Konkurs matematyczny
Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci rozpoczynających naukę w klasie pierwszej
W maju 2021r. planujemy spotkanie online dla rodziców dzieci rozpoczynających naukę w klasie pierwszej, dlatego zwracamy się z prośbą o dostarczenie do szkoły zgody na założenie konta dziecka w aplikacji Teams.
Święto Chrztu Polski
Święto Chrztu Polski to nowe święto państwowe, które obchodzimy od 2019 roku w rocznicę chrztu Polski: 14 kwietnia. Święto Chrztu Polski zostało ustanowione na pamiątkę chrztu Polski, ważnego wydarzenia w dziejach naszego Narodu i Państwa" .
Życzenia świąteczne
Ozdoby wielkanocne w wykonaniu klasy 3b
- 10
Od Samorządu Uczniowskiego
Wielkanoc
Małymi krokami zbliża się Wielkanoc. Jak co roku przygotowujemy się do nich tworząc piękne ozdoby w naszych domach. Dekoracje świąteczne w szczególny sposób podkreślają świąteczną atmosferę, dlatego zachęcamy Was do przygotowań z najbliższymi. Wykorzystajcie swój wolny czas kreatywnie. Klasa 1a podjęła już pierwsze działania! Gratulujemy pomysłowości! :)
5
Nauka zdalna
Wracamy czasowo do nauki zdalnej w szkołach
18.03.2021
Do 11 kwietnia uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Również uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych: sportowych, mistrzostwa sportowego, szkół z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego będą realizowali wszystkie zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W pozostałych przypadkach zostają utrzymane dotychczasowe zasady.
Nowe zmiany obowiązujące od 22 marca do 11 kwietnia
Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.
Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.
Co pozostaje bez zmian do 11 kwietnia
Placówki wychowania przedszkolnego nadal pracują bez zmian, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.
Do 11 kwietnia zostaje przedłużone kształcenie na odległość dla szkół:
- ponadpodstawowych,
- szkół dla dorosłych,
- placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego.
Zasady działania szkół i placówek specjalnych pozostają również bez zmian.
Organizacja praktycznej nauki zawodu, w tym nauki dla uczniów branżowych szkół I stopnia będących młodocianymi pracownikami, zostaje utrzymana na dotychczasowych zasadach.
Ponadto dyrektor szkoły nadal ma obowiązek organizowania nauczania zdalnego lub stacjonarnego na terenie szkoły ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia lub – ma taką możliwość – ze względu na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu.
Dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach.
Dyrektor szkoły, centrum lub placówki może udostępnić pomieszczenia w szkole, centrum lub placówce do przeprowadzania poszczególnych stopni konkursów, olimpiad lub turniejów, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Dodatkowy dzień wolny
Piątek 12 marca 2021r. jest w naszej szkole dodatkowym dniem wolnym. W tym dniu nie ma zajęć lekcyjnych. Świetlica szkolna dyżuruje od godz. 7:00 do 15:00.
Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego
Zapisy dzieci do klasy I na rok szkolny 2021/2022
Zgłoszenia dziecka do klasy I można dokonać osobiście w sekretariacie szkoły w godzinach od 8:00 do 14:00, telefonicznie tel 32 47 16 188 lub mail poczta@sp21.jastrzebie.pl
Poniżej zamieszczamy druk zgłoszenia
Walentynki w naszej szkole
Dnia 15 lutego w naszej szkole obchodziliśmy WALENTYNKI. Samorząd Uczniowski już wcześniej rozpoczął przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia. Uczniowie przygotowali kartki walentynkowe, dzieląc się w ten sposób serdecznością i ciepłym słowem. Nasi listonosze dostarczyli pocztę do wszystkich klas. Taki drobny gest, a ile uśmiechu wywołało u naszych pociech! Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem dyrekcji, jak i pozostałych pracowników szkoły. Nad przebiegiem obchodów czuwała opiekunka Samorządu Uczniowskiego p. Aurelia Golda.
Pamiętajmy, że miłe słowa i gesty możemy sobie okazywać nie tylko w Walentynki, ale przez cały rok!
Ankieta
Zwracamy się z prośbą o wypełnienie w terminie do 23 lutego ankiety opracowanej przez zespół ds. badania edukacji w czasach pandemii działający we współpracy z Uniwersytetem Śląskim. Dziękujemy za udział w ankiecie.
Drodzy Uczniowie,
Od pewnego czasu Wasza codzienna nauka w budynku szkoły nie jest możliwa, a lekcje odbywają się w formie on-line. Zależy nam, aby nauka zdalna była dla Was ciekawa, przyjemna i pożyteczna, dlatego chcielibyśmy poznać Wasze opinie na temat zajęć zdalnych oraz tego, jak w tej sytuacji się czujecie, by podpowiedzieć nauczycielom co mogą zrobić. Dlatego prosimy Was o udział w badaniach, do których link znajduje się poniżej. Dzięki Waszym odpowiedziom, będziemy mogli dowiedzieć się, jak wygląda edukacja zdalna, co sprawia Wam problemy, a co jest dobre. Wasze odpowiedzi nie będą w żaden sposób oceniane a udział w badaniu jest całkowicie anonimowy (nie da się ustalić, kto jak odpowiadał), dlatego możecie szczerze podzielić się z nami swoimi opiniami.
Link:
https://el.us.edu.pl/ankiety/index.php/946868?lang=pl
Dziękujmy za udział w tych bardzo ważnych badaniach.
Naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
Drodzy Rodzice, Szanowni Państwo,
dotychczasowa organizacja nauki szkolnej uległa ogromnej zmianie. Uczniowie oraz rodzice stanęli przed koniecznością edukacji prowadzonej w formie zdalnej. Niesie ona ze sobą wiele wyzwań i problemów. Chcemy wszyscy, by była ona jak najlepsza i pożyteczna. Dlatego ważne są dla nas opinie nauczycieli, uczniów oraz rodziców.
Z tego względu prosimy Państwa o udział w badaniu na temat edukacji zdalnej Państwa dziecka, które realizujemy na zlecenie Wydziału Edukacji. Udział w badaniu jest całkowicie anonimowy i dobrowolny, dlatego prosimy o szczerość w udzielaniu odpowiedzi.
Co ważne, w każdym momencie wypełniania ankiety można zrezygnować z udzielania dalszych odpowiedzi albo zrezygnować z odpowiedzi na określone pytania. Odpowiedzi nie wymagają specjalistycznej wiedzy. Aby wziąć udział w badaniu, wystarczy kliknąć poniżej zamieszczony link. Wypełnienie ankiety zajmuje około 20 minut.
LINK: https://el.us.edu.pl/ankiety/index.php/681172?lang=pl
Serdecznie dziękujemy za udział w badaniu
Naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
Gra edukacyjna
Gra edukacyjna „Dziedzictwo kulturowe Jana Pawła II”
16.02.2021
Drugi moduł gry „Godność, wolność i niepodległość” związany z tematyką dziedzictwa kulturowego Jana Pawła II jest już dostępny na platformie epodreczniki.pl oraz na stronie niepodlegla.men.gov.pl. Zachęcamy nauczycieli, uczniów oraz rodziców do korzystania z tego narzędzia edukacyjnego, które wprowadza w świat wartości wielkiego Polaka.
„Dziedzictwo kulturowe Jana Pawła II” – baza wiedzy o Papieżu Polaku
Gra edukacyjna poświęcona Janowi Pawłowi II składa się z 18 misji (zadań dla ucznia), które swoją tematyką nawiązują do biografii Papieża Polaka. Stanowi ona bazę wiedzy na temat życia, działalności i dziedzictwa kulturowego Jana Pawła II. Wykorzystane treści są zgodne z podstawą programową kształcenia ogólnego. To nowatorska propozycja przeznaczona dla uczniów klas I-III i IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.
Materiały dydaktyczne dla nauczycieli
Gra jest podzielona na strefę gracza, gdzie można podjąć się realizacji misji, oraz strefę merytoryczną, w której nauczyciele znajdą scenariusze lekcji. Gra może być wykorzystana podczas zajęć poświęconych wartościom i autorytetom, np. w ramach godziny wychowawczej.
Gra znajdzie zastosowanie także na lekcjach języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, geografii, biologii czy religii. Ponadto nauczyciele mogą ją wykorzystać w ramach kół zainteresowań, na zajęciach wyrównawczych i zajęciach świetlicowych. Jest pomocą dydaktyczną dostosowaną do wieku i możliwości uczniów i uwzględniającą różne potrzeby edukacyjne.
Gry edukacyjne o tematyce patriotycznej
„Godność, wolność i niepodległość” oraz „Dziedzictwo kulturowe Jana Pawła II” to gry edukacyjne przygotowane w ramach obchodów stulecia niepodległości Polski. Wprowadzają one dzieci i młodzież w kulturę własnego narodu i promują historię Polski. Wspierają także kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.
Nowatorska forma zabawy edukacyjnej wychodzi naprzeciw potrzebom młodego pokolenia i pozwala na przekazanie wiedzy w atrakcyjny sposób.
Projekt edukacyjny ministerstwa „Godność, wolność, niepodległość”
Gra edukacyjna „Godność, wolność i niepodległość” to cześć projektu edukacyjnego Ministra Edukacji Narodowej „Godność, wolność, niepodległość” na lata 2018-2020, który jest realizowany w ramach programu rządowego Niepodległa na lata 2017-2022.
Celem projektu było:
- budowanie wysokiej jakości międzypokoleniowego kapitału ludzkiego przez kształtowanie postaw opartych na wspólnych Polakom wartościach, takich jak: wolność, godność, solidarność i prawa człowieka;
- popularyzowanie wiedzy o tematyce patriotycznej i kształtowanie poczucia silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią i tradycją.
W związku z 100. rocznicą urodzin Jana Pawła II w uzupełnieniu projektu MEN na 2020 r. w grze edukacyjnej „Godność, wolność i niepodległość” dodano moduł edukacyjny związany z dziedzictwem kulturowym Jana Pawła II. Celem tych zmian była m.in. popularyzacja i poszerzenie wiedzy o Janie Pawle II, w tym kształtowanie postaw patriotycznych dzieci i młodzieży.
Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy edukacyjnej!
Pozdrowienia z Ukrainy!
56 - to szczęśliwa liczba! Tyle dzieci otrzymało świąteczne paczki, zrobione z rzeczy, które przesłaliśmy na Ukrainę w ramach akcji "Razem na święta - Paczka dla dzieci z Ukrainy"
Oprócz słów wdzięczności, dzieci z ośrodka Caritas w Drohobyczu przesłały nam najserdeczniejsze pozdrowienia oraz zdjęcia ze swoimi rozradowanymi buźkami.
Jak widać, warto dzielić się dobrem!
18
Budżet Obywatelski
Szanowni Państwo,
Zachęcamy do aktywnego włączenia się do Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego i podjęcia dyskusji na temat tego, co możecie zrealizować w naszym mieście. Prosimy o rozpropagowanie informacji wśród grona pedagogicznego, uczniów jak i opiekunów.
Wszelkie informacje w przedmiocie Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego udzielają pracownicy Wydziału Dialogu Społecznego: 32 47 85 347, adres e-mail: budzetobywatelski@um.jastrzebie.pl
Barbara Więckowska
Naczelnik - Wydział Dialogu Społecznego
T: +48 32 47 85 349 | | E: bwieckowska@um.jastrzebie.pl
Urząd Miasta | al. Józefa Piłsudskiego 60 | 44-335 Jastrzębie-Zdrój | PolskaJastrzębski Budżet Obywatelski
Ruszyła kolejna edycja Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego. Do dyspozycji mieszkańców jest aż 2,6 mln złotych, które mogą przeznaczyć na zadania ogólnomiejskie - 520 000 zł i osiedlowe/sołeckie – 2 000 080 zł (dokładne kwoty przypadające na poszczególne jednostki pomocnicze znajdują się tutaj: https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/budzet-obywatelski/zasady-budzetu
Począwszy od tego roku, pomysły na realizację zadań mogą zgłaszać mieszkańcy naszego miasta, bez względu na wiek – pamiętać trzeba jedynie, że do wniosku złożonego przez osobę niepełnoletnią konieczne jest dołączenie zgody opiekuna prawnego.
Pomysły można składać od 1 do 21 marca. Aby zwiększyć szanse na pozytywną weryfikację wniosku, swoje koncepcje warto konsultować z urzędnikami już teraz.
Szczegółowe zasady Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego, niezbędne do pobrania dokumenty
i wszelkie informacje znaleźć można na https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/budzet-obywatelskiZachęcamy też do obserwowania naszego profilu Facebook
Teatr w naszej szkole
Dawno nie byliśmy na przedstawieniu teatralnym, ale w czwartek 4 lutego zawitała do naszej szkoły sztuka teatralna i każda klasa oglądała "Królową śniegu" online. Przedstawienie było niesamowite! Wspaniała gra aktorów, piękna scenografia, przejmująca muzyka i ... piasek. Tak piasek, ponieważ przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Piasku.
Dziękujemy naszej Radzie Rodziców za wspacie finasowe tego wydarzenia !
Archiwum Aktualności